Lapače snů - původ, význam prvků a návod k použití

Nemůžeme popřít, že spánek je pro nás více než jen regenerací. Je to brána do našeho podvědomí, kam nás mohou následovat jak andělé snů, tak démoni nočních můr. A právě zde na scénu vstupují lapače snů - dávní ochránci spících duší.

Lapače snů, známé také jako mandaly snů, jsou amulety, které mají magickou sílu filtrování různých energií. Jsou to ochranné amulety proti zlým silám, negativním energiím a astrálním bytostem a kvazibytostem (chcete-li), které na nás mohou útočit zejména ve spánku. Podle původních indiánských legend mají lapače snů schopnost oddělit dobré od zlého, a to nejen ve snovém světě, ale i v energiích, které nás obklopují. Tyto amulety v sobě nesou hlubokou symboliku, která se vztahuje k různým formám energie: od myšlenek a emocí až po astrální bytosti.

Obecně mají lapače snů zavěšené nad postelí přitáhnout do svých sítí veškeré sny a myšlenky, ty vytřídit, zachytit špatné (zlé) v pavučině uvnitř kruhu, nechat je tam uvězněné až do ranního rozbřesku, kdy mají být zničeny Světlem. Naopak dobrým snům a energiím umožňují sklouzávat po peříčkám zpět k duši spící bytosti, aby mu byly nápomocny a probudili jste se svěží, odpočatí a plní pozitivní energie.

Každý lapač snů je ručně vytvořený a pečlivě navržený tak, aby plnil svou funkci jako energetický filtr. Takže pokud hledáte způsob, jak vylepšit kvalitu svého spánku a obohatit svůj duchovní život, možná je právě čas zkusit lapač snů. Nezapomeňte - každý lapač snů je unikátní, tak jako každý sen, který nám přináší noc. Vybírejte tedy pečlivě a nechte se vést svou intuicí, protože možná právě ve spánku najdete odpovědi na otázky, které Vás celý den trápí.

Původ lapačů snů

Původ lapačů snů není přesně znám, legend o jejich vzniku existuje mnoho - podle jednotlivých kmenů. Jedna například říká, že se starému šamanovi zjevil duch Iktomi, učitele v pavoučí podobě, a utkal mu na ochranu síť s pírky a korálky, která se stala základem těchto amuletů. Jiná hovoří o nešťastné matce, která nemohla utišit své dítě, a tak si šla pro radu za starší z kmene, která ji poradila, aby utkala síť a použila jako ochranný amulet nad postýlku. Další legenda vypráví o šamanovi, kterého trápily noční můry tak dlouho, až usnul pod kolem, které v noci vyplnil pavouk pavučinou, a medicinman se poprvé po dlouhé době konečně vyspal. 

Význam prvků lapače snů

Lapač snů se obvykle skládá ze čtyř částí, z nichž má každá svůj specifický význam.

Kruh - obruč lapače představuje jak koloběh života, tak i svět (Vesmír) a určitou hranici, za kterou se vše odehrává a zároveň se odděluje od vnějšího světa. Je první bariérou a zachytí část negativní energie, která přichází a mohla by působit na spící bytost.

Obdobně funguje vnitřní pavučina, symetrická síť z provázků, představující harmonii a hrubé síto, které odděluje dobré od zlého. Podle Indiánů je negativní energie zachycena v síti a díky její složitosti nedokáže najít cestu k bytosti ("vlastnímu Já"), kterou má ochraňovat, a která je reprezentována v lapači kamínkem či korálkem uprostřed této pavučiny.

Peříčka jsou pak pomyslné "antény", které přitahují energie, částečně čistí a dobré vrací zpět chráněné bytosti. 

Někdy je uprostřed lapače místo symbolu člověka (či Země) prázdný otvor, tím má negativní energie a zlé sny propadnout zpět odkud byly vyslány.

Návod k použití lapače snů a jeho umístění

Lapače se používají zejména do ložnic a dětských pokojů jako ochranné prostředky, lze je samozřejmě využít i jako vkusnou dekoraci kdekoliv jinde. 

Lapač snů je nejlépe umístit nad postel, nicméně z hlediska Feng Shui je možno jej umístit téměř kamkoliv.

Často se například zavěšuje do oken, aby filtroval přicházející energie z venkovního prostoru.

Je také možné je prostorově směrovat, pokud potřebujeme po bytě (či jiném interiéru) vhodně usměrnit toky energií.

Menší lapače snů je možno používat i jako osobní talismany, případně je použít v autě (s výhradou k předpisům). 

Barvy

Při výběru lapače si zvolte vhodnou barvu nebo barevnou kombinaci - nejlépe intuitivně, případně podle obecnému významu barev. Můžete také volit univerzální - čakrové barvy (duhové). 

Naši nabídku ručně vyráběných lapačů snů z Bali najdete zde

Najdete pod tématy:

lapač snů, lapače snů, velký lapač snů, čakrový lapač snů

Doporučené produkty6