Éterické (též esenciální) oleje jsou  základním prostředkem moderní aromaterapie. Jde o vysoce koncentrované těkavé látky získané z aromatických rostlin. EO mají unikátní schopnost ovlivňovat psychiku, ale i některé tělesné funkce. Vhodnou aplikací je možno například posílit imunitu, zklidnit mysl, zlepšit emoční stav či řešit některé neduhy těla. Esenciální oleje mají široké spektrum využití - od provonění interiéru, parfemace produktů do domácnosti, výrobu kosmetiky, po terapeutické využití - ve formě masáží, koupelí, zábalů, obkladů či inhalačních technik (aromalampy, difuzéry, inhalační tyčinky). Ačkoliv jsou EO vyráběny čistě z rostlinných složek, vzhledem k "maximální koncentraci" je nutno dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat určitá pravidla, zejména u skupiny citlivých jedinců (těhotné a kojící ženy, malé děti a děti, starší osoby, chronicky nemocní). Zásadně neužívejte EO vnitřně! Vždy je třeba důkladně dbát na koncentraci, respektive nutné ředění (kromě inhalačních technik). Doporučujeme používat pouze 100% čisté přírodní oleje (jedno- i více druhové, tedy 100% směsi EO) nebo vzácné oleje ředěné v rostlinných olejích, nikoliv syntetické vonné oleje. Použití esenciálních olejů je na vlastní nebezpečí.

Bezpečným způsobem jak začít s aromaterapií jsou hydroláty (nepřesně květové vody), které je možno užívat i vnitřně a jsou vhodné prakticky pro každého. Pro neterapeutické účely lze s jistými omezení použít levné vonné esence (pouze do aromalamp, případně mechanických odpařovačů, na hygienické a úklidové prostředky).

Začínáte-li s domácí aromaterapií, navštivte naší Poradnu, například Základy domácí aromaterapie.

Rychlé info
Čakrová směs 100% esenciálních olejů 3.čakra 10ml

Čakrová směs 100% esenciálních olejů 3.čakra 10ml

Vyprodáno
149 Kč
Bylina Bergamot, Koriandr setý, Levandule lékařská, Pačule obecná, Santalovník bílý
Čakrová aromaterapie - 100% směs esenciálních olejů pro harmonizaci 3.čakry (bergamot, koriandr, levanduli, pačuli a santal), 10ml.
Rychlé info
Čakrová směs 100% esenciálních olejů 4.čakra 10ml

Čakrová směs 100% esenciálních olejů 4.čakra 10ml

Vyprodáno
149 Kč
Bylina Levandule lékařská, Palmarosa (Voňatka Martinova), Pomerančovník hořký, Růže damašská, Santalovník bílý
Čakrová aromaterapie - 100% směs esenciálních olejů pro harmonizaci 4.čakry (levandule, neroli, palmarosa, růže, santal), 10ml.
Rychlé info
Esenciální olej 100% LEVANDULE 10ml

Esenciální olej 100% LEVANDULE 10ml

Vyprodáno
75 Kč
Bylina Levandule lékařská
100% přírodní éterický olej z Levandule lékařské (Lavandula Angustifolia) v balení 10 ml.
Rychlé info -29% EXPIRACE VÝPRODEJ
Esenciální olej 100% LEVANDULE 10ml

Esenciální olej 100% LEVANDULE 10ml

Skladem
60 Kč 85 Kč
Bylina Levandule lékařská
100% přírodní éterický olej z Levandule lékařské (Lavandula Angustifolia) v balení 10 ml. Parní destilace. Původ: Francie. IFRA certifikát.

Certifikáty CPK a CPK BIO

Certifikáty CKP (Certifikovaná přírodní kosmetika) a jeho nadstavbová varianta CKP BIO jsou certifikáty kvality kosmetických přípravků vyráběných z přírodních a ekologických surovin udělovanými českou společností KEZ o.p.s. KEZ je akreditovaná kontrolní a certifikační organizace, která zajišťuje odbornou nezávislou kontrolu a certifikaci v systému ekologického zemědělství. Společnost byla založena v roce 1991, v roce 2001 byla akreditována u ČIA a od roku 2008 mj. certifikuje výrobky přírodní kosmetiky a biokosmetiky. Certifikát osvědčuje, že výroba je prováděna v souladu se Standardy KEZ, případně z bio surovin. Více na https://www.kez.cz


Certifikát VEGAN

Nejznámnější certifikát pro produkty bez živočišných přísad a testování na zvířatech, ochranná známka společnosti Vegan Society. Jedná se o mezinárodní standard pro autentické veganské výrobky, aktuálně se jedná o cca 40.000 výrobků na celém světě. Společnost byla založena již v roce 1944 a od roku 1990 uděluje certifikáty (na dobu jednoho nebo dvou let) Vegan pro jednotlivé konkrétní výrobky. Více na https://www.vegansociety.com


Certifikát COSMOS

Certifikát COSMOS (Cosmetic Organic Standard) je poměrně mladý, ale velmi přísný mezinárodní certifikát kvality, na kterém se dohodlo několik certifikačních autorit. Má dvě úrovně a to NATURAL a ORGANIC. Certifikovaný výrobek musí dodržovat všechny standardy, které zahrnují nejen požadavky na složení, původ surovin, ale i pro výrobu, uskladnění, balení produktu i marketing. Aktuálně může certifikát udělit 11 organizací, například Soil, ICEA, ECOCERT, Bereau Veritas. Více na https://www.cosmos-standard.org/

Další