Čínské mince štěstí větší průměr 35mm balení 9ks

TOP 100
Produkt již není v nabídce Sledovat dostupnost

Čínské kovové mince štěstí o průměru 3,5 cm ve volném balení po 9 kusech. Lehký kov, klasické provedení - kruh se čtvercovým otvorem. Více

Výrobce: StarimpexKód produktu: 743041 Doprava a platba

Čínské kovové mince štěstí o průměru 3,5 cm ve velném balení po 9 kusech. Lehký kov, klasické provedení - kruh se čtvercovým otvorem.

Dodáváme volně balené pp 9 kusech - lze snadno sestavit všechny obvyklé kombinace (násobky) - 3,5,7 či 9 mincí.

Na jangové straně jsiu čtyři znaky, na jinové straně potom další čínské motivy.

Hmotnost: cca 5 gr.

Cena za jedno balení (PE ZIP sáček) čítající 9 kusů mincí.

Čínské (z bronzu, mědi nebo mosazi) byly oficiální měnou čínského císařství, byly ale též oceněním za zásluhy (a jejich držitel často společensky povýšil a zbohatl, proto se staly symbolem bohatství a úspěchu). Představovaly císařkou autoritu a zároveň odrážely i další principy - dvě strany (mužský a ženský princip), nebe (kruh, jang) a Zemi (čtverec, jin), propojené autoritou císaře. Mince jsou kulaté a uprostřed mají čtvercový otvor. Na jangové straně jsou vždy čtyři znaky (pořadí čtení - většinou horní, spodní, pravý, levý) označující dynastii a císaře; tato strana mince by měla směřovat ven (dle Feng-Šuej). Na straně jinové mohou být pak dva znaky (slova), které při navazování mincí vytvářely verše přinášející štěstí, případně je zde hodnota mince nebo je rubová strana prázdná. 

Současné mince štěstí mince jsou vytvářeny podle původních vzorů starověkých čínských mincí. Používají se prakticky kdekoliv, kde mají přinést bohatství a prosperitu - je možno je zavěsit nad dveře, vložit do peněženky, pokladničky, misky na drobné či je nosit na těle. Tři mince se pak používají k věštbě I-ťing.

Mince se navlékají na šňůrku či prut skrze čtvercový otvor uprostřed, typicky se pak v násobcích tří (3,6,9), ale i 5 nebo 7 (viz níže) svazují, zavěšují na červenou hedvábnou šňůrku a uvazují uzlem štěstí. Červená barva je dle Číňanů barvou radosti, ohně, léta, do červené se oblékají nevěsty, balí dárky a barva také symbolizuje štěstí a prosperitu. 

Více viz článek Čínské mince štěstí

Materiál Kov
Velikost bal. 9ks
Původ Čína