MANDARINKA 100% esenciální olej 10ml

AKCE ! -42% IFRA CERT. VÝPRODEJ 24
Produkt již není v nabídce Sledovat dostupnost
AWM

100% přírodní éterický olej ze slupek mandarinky (Citrus reticulata) v balení 10 ml. Více

Balení: 10 ml v balení Kód produktu: 120319 Doprava a platba

100% přírodní éterický olej ze slupek mandarinky (Citrus reticulata) v balení 10 ml.

Technologie: Lisování za studena.

Původ: Argentina.

Plněno: Velká Británie.

Chemické složení/alergeny (upozornění - jedná se o čistě přírodní produkt): LIMONENE (138-86-3), p-MENTHA-1,4-DIENE (GAMMA-TERPINENE) (99-85-4), PIN-2(3)-ENE (ALPHA-PINENES) (80-56-8), MYRCENE (123-35-3), CITRAL (5392-40-5).

Obsah balení: 10ml.

Kontraindikace: Nízký obsah kumarinů mírně zvyšuje fotosenzibilitu, po použití na pokožku se vyhýbejte přímému slunečnímu záření. Vhodný i pro děti. 

Základní upozornění pro práci s EO (pro domácí použití)

Éterické oleje (EO) jsou koncentráty, je třeba s nimi takto zacházet. Oleje neužívejte vnitřně a to ani ředěné! EO je nutno ředit ve vhodném nosiči (často až 1%), nepoužívejte přímo na kůži, do koupele apod. (není-li výslovně povoleno). Ředění neplatí pro použití v aromalampách, difuzérech, inhalačních tyčinkách. EO nejsou rozpustné ve vodě, ale v tucích! Vždy respektujte kontraindikace, zejména jste-li citlivou osobou (těhotné a kojící ženy, děti) nebo trpíte-li chronickou nemocí (konzultujte s lékařem, případně i aromaterapeutem). Proveďte test snášenlivosti. Použití EO v žádném případě nenahrazuje konzultaci s lékařem ani léčbu! Éterické oleje nejsou léky, ani nejsou učeny na léčbu onemocnění. Neneseme žádnou odpovědnost za Vaše zdraví, neúspěchy při řešení Vašich obtíží nebo škody spojené s používáním zde nabízených produktů. Více v Základech domácí aromaterapie.

Omezení poskytovaných informací

Na základě nařízení EP a Rady ES č.1924/2006 nesmíme u bylinek a bylinných produktů uvádět informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku, a to i přesto, že se bylinky používají tisíce let a jejich účinek byl mnohokrát prakticky ověřen. Musíme Vás tedy odkázat na volně dostupné zdroje. Můžete se také inspirovat v naší Poradně, upozorňujeme na skutečnost, že tyto informace mají jen informativní charakter a nemohou mít jakýkoliv vztah ke zde nabízeným produktům.

Skladování a datum spotřeby/použitelnosti

Doporučená doba spotřeby je uvedena na etiketě, obvykle 6 měsíců po otevření. Éterické oleje jsou citlivé na teplo a světlo. Skladujte je v chladu, při konstantní teplotě od 5°C do 15°C. Lahvičku vždy dobře uzavřete, esence podléhají oxidaci. Chraňte před světlem, uchovávejte v originálních obalech, případně přelijte do menších skleněných lahviček ("lékovek") zelené či hnědé barvy.

Upozornění: Po otevření lahvičky (porušení plastové plomby) nelze podle ustanovení §1837 NOZ mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží v uzavřeném obalu. 

Bezpečnostní listy a pokyny pro bezpečné zacházení

Bezpečnostní listy najdete v záložce Ke stažení.

Pokyny pro bezpečné zacházení včetně doplňkových informací najdete v záložce Ke stažení.

Bylina Mandarinka obecná
Bylina (lat.) Citrus reticulata
Obsah 10ml
Původ Argentina