KADIDLO Etiopie Extra Premium 20gr.

Produkt již není v nabídce Sledovat dostupnost
Vykuřovadla s.r.o.

Etiopské kadidlo v extra kvalitě (A EXTRA PREMIUM) ideální pro očistu, ochranu, zmírnění úzkostí, nervozity, stresu, 20 gr. Více

Balení: 20 gr. v balení Kód produktu: 190473 Doprava a platba

Etiopské kadidlo v extra kvalitě (A EXTRA PREMIUM) z Boswellia papyrifera ideální pro očistu, ochranu, zmírnění úzkostí, nervozity, stresu. Kadidlo pochází z části Tigray v severní Etiopii od rodinných farmářů, kteří dlouhodobě splňují nároky GAP a Fair Trade.

Kadidlo je kaučukovitá aromatická (klejo)pryskyřice, která je získávána ze stromů kadidlovníků (Boswellia).  Jde o nižší, poloopadavé stromy až keře, a pryskyřice se z nich získává opakovaným nařezáváním jejich kmene nebo větví, kdy rostlina začne vypouštět mízu, která na vzduchu tuhne. Zaschlá pryskyřice má tvar hrudek, krápníků nebo zrn a skládá se převážně z terpenů (cca 70%), polysacharidů a vysoce aromatického éterického oleje (5-7% podíl). Důležitou složkou jsou triterpenické kyseliny - "boswellové kyseliny", které mají silný protizánětlivým účinek, díky němuž byl v arabské medicíně od pradávna používán jako všelék. Podle vědeckých studií má kadidlová pryskyřice psychoaktivní účinky, působí tedy jako antidepresivum.

Kadidlo se nejčastěji kombinuje s myrhou. Kadidlová pryskyřice se používá k přípravě kadidel, vykuřovacích směsí, zubních past, náplastí, mastí a parfémů. 

Obecně napomáhá fyzické a duševní relaxaci, zmírňuje stres, zklidňuje mysl, pomáhá při úzkosti, depresích a nespavosti.  Díky antiseptickým a antibakteriálním vlastnostem je vhodné pro čištění prostor. Doporučujeme zejména pro posvátné obřady, rituály, očistu prostor, případně meditace a práci s energiemi.  Kadidlo je vhodné i na obtíže dýchacího systému, například při kašli a nachlazení, astmatu apod., neboť mj. zpomaluje a prohlubuje dýchání.

Návod k použití

Dbejte na bezpečnost, dodržujte bezpečnostní pokyny! Nenechávejte vykuřovadla bez dozoru. Zabraňte přístupu dětí a domácích mazlíčků. Používejte kleště, nebezpečí popálení. Vykuřovací pomůcky z bezpečnostních důvodů vždy umístěte na nehořlavou podložku! 

Lze používat jak v píckách na vykuřování nebo speciálních kadidelnicích, tak i klasicky na uhlíku. 

Použití s píckou

Používáte-li pícku na čajovou svíčku, vložte dle návodu k pícce dovnitř čajovou svíčku a na horní sítko vložte malé množství pryskyřice nebo směsi. Zapalte svíčku a nechte pálit. Nezapomeňte po ukončení vykuřovacího obřadu a vychladnutí sítko a pícku důkladně vyčistit podle návodu. Používáte-li elektrickou pícku, řiďte se návodem k ní.   

Použití na uhlíku

Nejlépe nad svíčkou zapalte dostatečně OKRAJ uhlíku, až se rozsvítí a začne "blikat". Doporučujeme použít speciální kleště, zejména pro další práci s uhlíkem. Zapálený uhlík položte do kadidelnice - v případě, že obsahuje rošt (sítko), položte uhlík na tento rošt. V opačném případě předem v kadidelnici nebo misce vytvořte izolační vrstvu z kamínků, písku nebo soli tak, aby docházelo k lepšímu odvádění tepla a zvýšení bezpečnosti. Uhlík položte zvýšeným okrajem nahoru a nechte chvíli prohořet. Následně na uhlík (do prohlubně) vložte malé množství pryskyřice a nechte pálit. Dle potřeby v průběhu hoření uhlíku opatrně přidejte další malé množství pryskyřice nebo směsi.

Bylina (lat.) Boswellia papyrifera
Hmotnost 20gr.
Původ Etiopie

Příslušenství3

Alternativní1