Přírodní neopracované solné lampy jsou jednak zajímavou dekorací, jednak mohou mít blahodárné účinky na tělo i mysl. Podle jejich uživatelů mají velmi pozitivní účinek na organismus, zejména na dýchací cesty, alergie, posilování imunity, ale jsou dlouhodobě doporučovány pro i pro harmonizaci prostředí, relaxaci, klidný spánek, odrušení elektrosmogu a dalších negativních energií. Lampy jsou tvořeny krystalem nepravidelného tvaru, a jelikož nejsou specificky opracovávány, je každá solná lampa unikátem (barva, žíhání, tvar i velikost). Údržba je prakticky nulová, jen nedoporučujeme lampu umísťovat do extrémně vlhkých prostor, sůl má tendence přijímat vlhkost. Vždy dodržujte návod k použití a bezpečnostní pokyny.

DOPORUČENÉ velikosti dle plochy místnosti: 0,5-1kg (5m2), 2-3kg (5-10m2), 4-6kg (10-15m2), 7-10kg (15-20m2), 18-25kg (20-30m2). Lze i kombinovat či použít menší lampu.


Solné lampy a jejich účinky

Solné lampy jsou speciální lampy vyrobené ze solných krystalů z pohoří Himaláje. Zde se nacházejí obrovská solná ložiska, vznikající po milióny let odpařováním mořské vody. Z těchto ložisek se těží solné krystaly různých tvarů a velikostí, které se následně ručně opracovávají. A proto je každá solná lampa unikátním výrobkem. Solné lampy mohou mít pozitivní účinek na organismus, zejména na dýchací cesty, alergie, posilování imunity, ale jsou dlouhodobě doporučovány i pro harmonizaci prostředí, relaxaci, klidný spánek a odrušení elektrosmogu a dalších negativních energií. Více v článku