Solné lampy jsou speciální lampy vyrobené ze solných krystalů z pohoří Himaláje. Zde se nacházejí obrovská solná ložiska, vznikající po milióny let odpařováním mořské vody. Z těchto ložisek se těží solné krystaly různých tvarů a velikostí, které se následně ručně opracovávají. A proto je každá solná lampa unikátním výrobkem. Solné lampy mají mohou mít pozitivní účinek na organismus, zejména na dýchací cesty, alergie, posilování imunity, ale jsou dlouhodobě doporučovány i pro harmonizaci prostředí, relaxaci, klidný spánek a odrušení elektrosmogu a dalších negativních energií.

Solné lampy jsou nabízeny ve dvou základních provedeních, a to jako solné svícny na čajovou svíčku, nebo jako elektrické solné lampy. Mohou být i vhodným dárkem, zajímavou dekorací, v případě elektrického provedení se hodí i jako noční osvětlení. Údržba je prakticky nulová, jen nedoporučujeme lampu umísťovat do extrémně vlhkých prostor, sůl má tendence přijímat vlhkost. Vždy dodržujte návod k použití a bezpečnostní pokyny. 

DOPORUČENÉ velikosti dle plochy místnosti: 0,5-1kg (5m2), 2-3kg (5-10m2), 4-6kg (10-15m2), 7-10kg (15-20m2), 18-25kg (20-30m2). Lze i kombinovat či použít menší lampu.


Solné lampy a jejich účinky

Solné lampy jsou speciální lampy vyrobené ze solných krystalů z pohoří Himaláje. Zde se nacházejí obrovská solná ložiska, vznikající po milióny let odpařováním mořské vody. Z těchto ložisek se těží solné krystaly různých tvarů a velikostí, které se následně ručně opracovávají. A proto je každá solná lampa unikátním výrobkem. Solné lampy mohou mít pozitivní účinek na organismus, zejména na dýchací cesty, alergie, posilování imunity, ale jsou dlouhodobě doporučovány i pro harmonizaci prostředí, relaxaci, klidný spánek a odrušení elektrosmogu a dalších negativních energií. Více v článku