✨💡 Pro ještě širší nabídku relaxačních a magických produktů navštivte náš e-shop SEDMÁ ČAKRA.CZ ✨💡

Ušní svíce - využití, indikace, návod k použití

Ušní svíčky byly používány již ve starověku jako součást přírodní terapie, zejména při nemocích uší, dutin, nachlazení, k čistění uší, bolestech hlavy či jako relaxační pomůcka při psychickém vypětí, nespavosti apod. Ušní svíce jsou vyráběné obvykle z včelího vosku, mají válcovitý či mírně kónický tvar. Svíčka je dutá, voskovaný papír či plátno by vždy měly být opatřeny bezpečnostní clonou/prstencem (lze vyrobit i z tužšího papíru), případně je možno použít například sterilní gázu, papírový ubrousek apod. Ušní svíčky při hoření vyvolávají mírný podtlak a dochází tak k vytahování nečistot a mazu. Současně dochází k prohřátí vnitřku ucha, což opět vede k uvolnění ušního mazu. Použitý vosk je často kombinován s bylinkami, čímž působí současně jako aromaterapie. 

Upozornění: Ušní svíčky mají řadu spokojených uživatelů, ale na druhé straně je jejich užití považováno za kontroverzní a zejména lékaři je obvykle nedoporučují. Uši mají vysokou samočistící schopnost, běžně není třeba s výjimkou otření mazu z okolí ušních otvorů do jejich činnosti zasahovat. Použití ušních svíček je na vlastní nebezpečí. Vždy dodržujte návod k použití!

Typické použití ušních svící

- bolesti hlavy, zubů, migréna
- problémy s rovnováhou, nedoslýchavost, pískání v uších
- akutní a chronická rýma, onemocnění nosních dutin, mandlí
- lehké záněty středního ucha
- zhoršené smyslové vnímání
- nespavost, deprese, vyčerpání, stres
- odranění nahromaděného ušního mazu (zátka)
- aktivace meridiánů, reflexních zón, lymfatického systému

Obecný návod použití ušních svíček

Pokud možno si zajistěte přítomnost druhé osoby z bezpečnostních důvodů. Položte se na bok, hlava musí být ve vodorovné poloze. Svíčku zajistěte dodaným ochranným prstencem (nebo jinou byť i podomácku vyrobenou clonou) zhruba v jedné třetině svíce. Mějte připravenu nádobu s vodou k uhašení svíce. Nejlépe za pomoci druhé osoby svíčku zaveďte do ucha, zkontrolujte těsnost - případně je možno utěsnit ušní otvor pomocí gázy apod. Zapalte na druhém konci, nechte dohořet zhruba do dvou třetin nad ochranný prstenec. Poté svíčku vyjměte z ucha a uhaste. Opakujte aplikaci u druhého ucha s použitím nové svíce.

Pokud máte nějaký problém s jedním uchem, vždy je třeba aplikovat svíce na obě uši - začnete uchem, které nevykazuje problém!

Varování: Ušní svíce jsou určeny pouze k zevnímu použití a nenahrazují péči lékaře. Svíce nejsou vhodné pro děti do 3 let. Nepoužívejte při poranění ucha nebo ušního bubínku! Nevkládejte ušní svíce příliš hluboko do ucha! Chraňte si vlasy! Svíce nepoužívejte, pokud máte alergii na včelí vosk či jinou složku!

Prodej ušních svíček byl u nás již ukončen.