Vonné pryskyřice k vykuřování

Vonné pryskyřice se získávají obvykle z dřevin, které ji přirozeně vylučují. Pryskyřice obsahují velké množství éterických olejů a proto používány v aromaterapii, případně je využívána přímo měkká nebo fosilizovaná pryskyřice k vykuřování. Vykuřování je možno provádět jak za účelem očisty prostor nebo osob, pro zvýšení pohody, prohloubení relaxace a meditace, tak i v rámci terapeutických nebo náboženských rituálů.  Pryskyřice palte ideálně ve vykuřovacích miskách, kadidelnicích nebo na uhlíku, nikoliv ale na na slídových plátcích.

Rychlé info
KADIDLO INDICKÉ Olibanum 20gr.KADIDLO INDICKÉ Olibanum 20gr.

KADIDLO INDICKÉ Olibanum 20gr.

Skladem
79 Kč (3 950 Kč/kg)
65,29 Kč bez DPH
Bylina Kadidlovník pilovitý
Indické olibanum s příjemným citrusovým a dřevitým nádechem pro vykuřování, očistu, zklidnění, meditaci nebo modlitbu, 20gr.

Rádce

Kadidlo vykuřovací pryskyřice (Kadidlovník - Boswellia)

Kadidlo vykuřovací pryskyřice (Kadidlovník - Boswellia)

Kadidlo je kaučukovitá aromatická (klejo)pryskyřice, která je získávána ze stromů kadidlovníků (Boswellia). Klasické kadidlo je získáváno nejčastěji z kadidlovníku pravého (Frankincense, Boswellia sacra/carteri), jeho vůně je pak kořenitá, balzamická, mírně sladká a hřejivá. Existují asi čtyři základní druhy kadidel podle stromu, ze kterého je pryskyřice získávána. Více v naší minisérii.


Kopál vykuřovací pryskyřice (Protium copal a další)

Kopál vykuřovací pryskyřice (Protium copal a další)

Termínem KOPÁL jsou obecně označovány pryskyřice z tzv. kopálových stromů, a to jak ve formě "čerstvé pryskyřice", tak fosilizované (subfosilní) pryskyřice. Pryskyřice je stromy přirozeně vylučována, zejména při poranění, a může být tedy sbírána pro další využití. Fosilizovaný kopál je pak v podstatě "nevyzrálý jantar" (není plně zpolymerovaný), má ale některé zajímavé vlastnosti - elastičnost, měkkost, rozpustnost v organických rozpouštědlech (aceton, alkohol). Více v naší minisérii.


Myrha vykuřovací pryskyřice (Myrhovník pravý a další)

Myrha vykuřovací pryskyřice (Myrhovník pravý a další)

Myrha je vzácná pryskyřice s hořkou chutí a mírně sladkou vůní, získávanou z kůry stromu nebo keře rodu Commiphora (myrhovník). Nejkvalitnější myrha je z myrhovníku pravého ze Somálska a Etiopie. Pod názvem myrha (myrrh) je ale často prodávána směs pryskyřic z různých druhů myrhovníku/balzamovníků. Myrha je vynikajícím aromaterapeutickým prostředkem pro očistu prostor, čistí negativní energie, má i protizánětlivé a dezinfekční účinky. Více v naší minisérii.