Éterické oleje, vonné směsi a rostlinné oleje

Éterické čili esenciální oleje jsou vysoce koncentrované těkavé látky získané z aromatických rostlin, které mají unikátní schopnost ovlivňovat psychiku, ale i některé tělesné funkce. Vhodnou aplikací je možno například posílit imunitu, zklidnit mysl, zlepšit emoční stav či řešit některé neduhy těla. Použijte v aromaterapii

Vonné oleje představují celou řadu výrobků - od uměle syntetických esencí, po přírodní silně rozředěné esenciální oleje. Najdete pod označením oleje pro aromalampy, aromatické oleje, vonné esence apod. Použijte v aromalampách, případně na savé předměty.

Nosné (základní) oleje jsou přírodní rostlinné oleje, které jsou využívány v aromaterapii k ředění, k péči o pleť a pokožku, některé druhy také v kuchyni.

Základy domácí aromaterapie I.

Základy domácí aromaterapie I.

Aromaterapie je stále oblíbenější metoda využívající rostlinné těkavé látky, jako jsou esenciální čili éterické oleje, za účelem pozitivních změn mysli (nálada, emoční prožitky), fyzického těla (zdraví) nebo ducha/duše (poznání apod.). V aromaterapii se používají zejména přírodní éterické oleje, dále také absolue, rostlinné (nosné, základní) oleje a hydroláty (květinové vody). Velmi blízko k aromaterapii mají i obory (či produkty), které moderní aromaterapii předcházely, například vykuřování, bylinkářství apod. Více v našem miniseriálu.