Jak vyrobit lapač snů?

Vytvoření vlastního lapače snů je skvělý způsob, jak spojit kreativitu s duchovním rituálem. Připravte si nůžky či nůž a několik, nejlépe přírodních, prvků a otevřete svou mysl. Vezmeme Vás na magickou cestu tvorby od samotného základu lapače snů až po finální produkt. 

Krok první - příprava na výrobu lapače snů

Než začnete, doporučujeme uvést se do stavu klidu, soustředění a záměru. Záleží čistě na Vás, můžete si zapálit vonnou svíčku, pustit si relaxační hudbu nebo provést krátkou meditaci či afirmaci. Nastavte si ZÁMĚR pro Váš lapač snů - co od něj očekáváte, co chcete, aby pro Vás znamenal, co má dělat. 

Nakupte nebo si nasbírejte a připravte vše, co budete potřebovat. Neomezujte se jen na to, je obvyklé a očekávané, co je v našem malém návodu. Dejte na Vaši intuici, může Vás dovést k různým neobvyklým materiálům, které dodají Vašemu lapači snů jedinečný charakter.

V základu budete potřebovat většinu z těchto prvků: 

  • centrální kruh, případně jiný "tvar" dle Vaší fantazie a intuice
    • ideálně dřevěný; průměr volte podle potřeb, místnosti, způsobu použití (větší je lepší, ale třeba do auta volte menší), 
  • nitě, bavlněné či vlněné provázky, barevné stužky, tenké stuhy  
  • peříčka (ideálně přírodní)
  • dřevěné korálky, kamínky, ozdobné prvky 
  • nůžky, lepidlo

Centrální kruh 

Začněte obalovat centrální kruh lapače snů vlněnou či bavlněnou nití nebo šňůrkou či barevnými stužkami kolem kruhu. Důkladně utáhněte, konce zafixujte uzlem nebo lepidlem. Postupujte v klidu, se záměrem nebo s meditativním přístupem. Například si představujte, jak energie proudí do nití a lapače snů.

Tkaní pavučiny

Tvorba pavučiny je tak trochu klíčovým momentem. Zapojte Vaši kreativitu na maximum. Zkuste různé vzory a kombinace, dokud nenajdete ten, který Vám intuitivně sedne. Vezměte silnější nit nebo stužku a začněte ji proplétat skrze kruh tak, aby vznikla pavučina. Tento proces je podobný tkaní mandaly, takže se nebojte pustit svou kreativitu naplno. Nezapomeňte zafixovat konce uzlem nebo lepidlem. 

Ozdoby pavučiny

Proplétání či tkaní pavučiny je skvělou příležitostí k vložení různých ozdob. Můžete například přidat korálky nebo úlomky vzácných kamenů, které budou reprezentovat Vaše sny nebo osobní symboly. Je to další vrsta symbolismu a ochrany, volte prvky, které mají pro Vás nějaký osobní význam.

Přidání peříček

Vyberte vhodná peříčka a pomocí tenkého drátu, nitě nebo ideálně barevných stužek je připevněte k dolní části lapače. Peříčka symbolizují lehkost a svobodu a také umožňují dle legend dobrým snům a energiím sklouznout zpět k Vám či spící osobě. Peříčka dodávají lapači snů také lehkost a krásu. Když je připevňujete, znovu se zamyslete nad svými záměry a co by mělo peříčko symbolizovat.

Posvěcení lapače snů

Nyní, když je Váš lapač snů hotov, je čas na malý rituál, posvěcení Vašeho nového amuletu. Samozřejmě to může to být modlitba, meditace, rituál s vonnými oleji nebo svíčkami nebo prostě jen moment klidu, kdy si představíte, jak Vás Váš nový amulet bude chránit a jednoduché poděkování Vesmíru. 

A je to . Nyní máte svůj vlastní, ručně vytvořený lapač snů. Je to jako mít osobního strážce snů, který Vás bude bděle chránit.  Tak co říkáte? Jste připraveni vytvořit si svůj vlastní lapač snů a získat novu harmonii do svého domova? Jsme tu pro Vás, pokud budete mít další dotazy nebo potřebovat další inspiraci.

Je nám jasné, že výroba vlastního lapače snů je nádherným zážitkemAle pokud Vaše srdce zrovna netíhne k ruční práci, máme pro vás dobrou zprávu. V naší nabídce najdete širokou škálu ručně vyráběných lapačů snů přímo z exotického Bali. Každý z nich je vytvořen s láskou a péčí, a to za cenu jedné či dvou odpoledních káv. 

Naši nabídku ručně vyráběných lapačů snů z Bali najdete zde


Najdete pod tématy:

lapač snů návod, návod na lapač snů, výroba lapače snů, vlastní lapač snů