Šumivé bomby a koule do koupele - šumivky

Šumivky. Malé, okouzlující koule, které přemění běžnou koupel na luxusní lázeňský zážitek. Zdá se, že vše, co potřebujete, je vana a jedna malá, ale výkonná šumivá bomba. Tento článek Vám přiblíží, co všechno mohou tyto zázračné šumivé bomby udělat.

Historie výroby šumivých bomb

Šumivé bomby do koupele staly synonymem pro relaxaci, luxus a dokonce i některé formy domácí terapie. Objevují se v různých tvarech, barvách a vůních, ale víte, jak to všechno začalo? Šumivé bomby do koupele nejsou tak staré, jak by se mohl někdo domnívat. Byly vynalezeny v roce 1989 Mo Constantine, jednou ze zakladatelek známé kosmetické společnosti Lush. Mo byla inspirována rychlým růstem tablet do vany, ale chtěla vytvořit něco, co by bylo esteticky přitažlivé a zároveň mělo i léčivé a relaxační vlastnosti.

První šumivé bomby byly poměrně jednoduché, často ve tvaru koule a bez extravagantních vůní a barviv, které známe dnes. Přesto byly okamžitě populární a zaujaly místo na kosmetickém trhu. S rostoucí popularitou a technologickým pokrokem se šumivé bomby staly komplexnějšími. Dnes je možné nalézt šumivky ve všemožných tvarových a aromatických variacích, od těch, které změní barvu vody, až po ty, které obsahují květiny nebo dokonce malé dárečky uvnitř.

A co to jsou šumivé bomby do koupele?

Šumivá bomba do koupele je kompaktní směs různých ingrediencí, obvykle ve tvaru koule, která, jakmile se ponoří do vody, začne prudce reagovat. Tento chemický proces vede k uvolňování bublin, vůní, olejů a dalších látek. Výsledkem je vytvoření osvěžující lázně, která je nejen krásně voňavá, ale často také barevná, napěněná a někdy i aromaterapeutická. 

Klíčovou ingrediencí šumivek je obvykle jedlá soda (hydrogenuhličitan sodný) a kyselina citronová. Když tyto složky přijdou do kontaktu s vodou, dojde k chemické reakci, při které se uvolňuje oxid uhličitý ve formě bublin. Tento proces je doprovázen uvolňováním esenciálních olejů, vůní a barviv, které jsou dalšími složkami šumivých bomb.

Výhody šumivých bomb do koupele

Šumivé bomby nabízejí účinný způsob, jak se rychle a snadno uvolnit.

Případně přidané esenciální oleje jako levandule, eukalyptus nebo růže mají vynikající relaxační účinky na tělo i mysl.

Některé šumivé bomby obsahují složky jako je sůl z Mrtvého moře, která je známá svými léčivými vlastnostmi, nebo bylinky s antioxidačními účinky.

Barevné šumivky mění vodu v koupelně na malebné jezírko plné vizuálních efektů, což přidává na zábavnosti jejich používání.

A nakonec jsou tu vůně a uklidňující zvuky šumění.

Jak se používají šumivé bomby do koupele?

Použití šumivé bomby je velmi jednoduché. Stačí napustit vanu teplou vodou a ponořit šumivku do vody. Jakmile bomba začne reagovat s vodou, uvolní se všechny její složky a vytvoří tak jedinečný koupelnový rituál.

A jak si tuto koupel co nejvíce užít?

Začněte napouštěním vany teplou vodou. Voda by měla být asi ve stejné teplotě, jakou preferujete při koupeli. Není potřeba, aby byla voda horká; stačí, když je příjemně teplá. Jakmile máte napuštěnou vodu, jednoduše vezměte šumivou bombu a něžně ji ponořte do vody. Někteří lidé preferují bombu pokládat tesně nad hladinou vody, aby se podívali na efektivní "výbuch" barev a bublin, ale to je na Vás. Jakmile bomba začne reagovat s vodou, uvolní se oxid uhličitý, který způsobí efekt šumění. 

Toto je ideální chvíle pro zapálení svíček, přidání relaxační hudby nebo čtení knihy. Užijte si to! Ponořte se do vany a relaxujte. 

Jak skladovat šumivé bomby do koupele?

Šumivky vždy skladujte v suchém prostředí. Vlhkost může spustit chemickou reakci a bomba by předčasně "šuměla".

Pokud nemáte suché místo pro skladování, použijte hermeticky uzavřené nádoby, aby se zabránilo pronikání vlhkosti.

Koupelové přípravky skladujte je v chladném a tmavém prostředí, nevystavujte přímému slunečnímu svitu.

Ačkoli mají obvykle dlouhou trvanlivost, je nejlepší je použít co nejdříve, aby si zachovaly svou vůni a účinnost.

Vždy dodržujte bezpečnostní pokyny uvedené na obalu výrobku.

Šumivky nejsou jen obyčejnou koupelovou koulí; jsou to magické koule plné radosti, které z koupání dělají rituál. Ať už hledáte způsob, jak relaxovat po náročném dni, nebo chcete udělat radost někomu blízkému, šumivé bomby do koupele jsou tím pravým řešením. Tak co, která šumivka už čeká na vás?


Naše nabídka šumivých bomb do koupele

Doporučené produkty6