Tyčinkový aroma difuzér (tyčinky, stébla)

Co jsou difuzéry se stébly neboli tyčinkové aroma difuzéry?

Aroma difuzéry se stébly, často označované jako tyčinkové difuzéry či difuzéry s tyčinkami, představují jedinečný a elegantní způsob, jak provonět Váš interiér. Aroma difuzéry se stébly jsou zpravidla skleněné nebo keramické nádoby naplněné aromaterapeutickým olejem, syntetickým vonným roztokem nebo ředěnými esenciálními oleji. Difuzéry obsahují obvykle také dřevěné tyčinky, nejčastěji z bambusu nebo ratanu, a slouží k absorpci a následnému uvolňování vůně. Tyčinky nasávají olej či vonný roztok z nádobky aroma difuzéru a postupně jej vypouští do prostoru, čímž vytváří dlouhodobý vonný efekt. 

Proč používat aroma difuzéry s tyčinkami?

Difuzéry s tyčinkami se vyrábí v mnoha atraktivních provedeních a jsou často designovou záležitostí.

Na rozdíl od elektrických difuzérů nevyžadují elektrickou energii. Můžete je také umístit kamkoliv bez potřeby blízkosti elektrické zásuvky.

Také jsou oproti aromalampám na čajové svíčky mnohem bezpečnější, neboť nepracují s otevřeným ohněm.

Vůně je možné kombinovat nebo vyměnit - jednoduše tak, že vyměníte náplň difuzéru.

Jak používat aroma difuzéry s tyčinkami?

Použití tyčinkových difuzérů je velmi snadné. Při prvním použití otevřete nádobku difuzéru, vložte odpovídající počet tyčinek a difuzér postavte na bezpečné místo. Pro urychlení absorpce můžete tyčinky vyjmout z nádobky a otočit. Intenzitu vůně můžete také regulovat množstvím použitých tyčinek, záleží na Vašich preferencích, vonné směsi a velikosti místnosti. Při opakovaném použití naplňte nádobu vhodným vonných roztokem nebo směsí, případně vyměňte tyčinky.

Nevýhody použití tyčinkových difuzérů

Tyčinkové difuzéry nejsou oproti elektrickým difuzérům v rozptylování vůně tak účinné. 

Regulace intenzity vůně je poměrně omezená, kromě otočení tyčinek nebo použití většího či menšího počtu tyčinek.

Kromě uvolňování vůně nemají na rozdíl od moderních elektrických difuzérů žádné další funkce, jako je například časovač nebo světelné efekty.

V závislosti na kvalitě a složení vonné směsi může dojít k rychlému vyprchání vůně, poklesu intenzity vůně či odpaření roztoku. 

Tyčinky nasáknou použitými oleji - při změně vůně je vhodné je vyměnit za nové.

Jak vybrat tyčinkový aroma difuzér?   

Předně je důležité věnovat pozornost materiálům, z nichž je difuzér vyroben, respektive složení vonné směsi. Tyčinky by měly být dřevěné (rychle rostoucí bambus nebo ratan) nikoliv ze syntetického materiálu. Co se týče vonné směsi, doporučujeme volit opět přírodní složení, nejlépe směsi rostlinných a esenciálních olejů od zavedených výrobců. Kvalita vonné směsi i tyčinek může zásadním způsobem ovlivnit nejen smyslový zážitek, ale také to, jak efektivně a rychle se vůně bude uvolňovat do prostoru a jak bude stálá.

Také zvažte, jak velký prostor chcete provonět. Menší tyčinkové difuzéry jsou ideální do malých místností, zatímco větší modely mohou být efektivnější ve větších prostorách. Design může být také důležitý, zejména pokud chcete, aby difuzér zapadl do stylu Vašeho interiéru.

Pokud tedy hledáte elegantní a nenáročný způsob, jak provonět Váš domov nebo kancelář, tyčinkové difuzéry jsou skvělou volbou. Jak ale vidíte, mají své pro a proti, které je dobré zvážit před jejich nákupem.

Najdete také pod tématy

aromadifuzér, tyčinkový aroma difuzér, aroma difuzér s tyčinkami, difuzer se stébly, aroma difuzér do bytu

Naše nabídka zejména aroma terapeutických tyčinkových difuzérů


Doporučené produkty6