Vonné kužely (františky)

Vonné kužely, také známé jako vonné františky, jsou oblíbeným prostředkem provonění Vašeho domova nebo aromaterapie. Kužely se původně používaly k vykuřování, při obřadech, modlitbách a meditaci. Dnes jsou vonné kužely silně spojeny s obdobím Vánoc, kdy jsou páleny klasické vánoční františky z dřevěného uhlí. Kužely se ale vyrábí v mnoha různých a variantách a vůních. Vonný kužel je typicky tvarovaný výrobek ze směsi bylinek, dřeva a éterických olejů. Františky se pálí samostatně, oproti vonným tyčinkám jejich tvar zaručuje lepší prohořívání a současně nedochází k opadávání popela. Vonný kužel musí být umístěn na nehořlavém podkladu, nejlépe ve stojanu na vonné kužely, v dýmové krabičce nebo kadidelnici  

Speciální kategorii pak představují vonné kužely pro stojany s efektem tekoucího dýmu.  

Jak používat vonné kužely?

Vonný kužel zapalte v nakloněné poloze nejlépe nad svíčkou, případně zápalkami nebo zapalovačem. Držte v ohni špičku asi 10-20 vteřin a pomalu kuželem otáčejte. Následně mírně rozfoukejte a položte na určené místo ve stojánku na vonné kužely, dýmové krabičce nebo jiné nehořlavé podložce. Vonný kužel nesmí hořet, pouze doutnat! Vonný kužel může poškodit lakované povrchy, vždy používejte podložku. Chcete-li dosáhnout nejlepšího efektu, používejte kužele pouze v interiéru a zabraňte průvanu. Doutnající františek nesmí zůstat bez dozoru. Stojan musí stát na rovném, nehořlavém, stabilním povrchu. Zamezte možnému pádu nebo shození. Nepoužívejte v blízkosti hořlavých předmětů. Nepoužívejte v průvanu, mohlo by dojít k vnesení hořlavých předmětů nebo částí. Chraňte před dětmi a domácími zvířaty. Na hořící kužel a stojan v provozu nesahejte, hrozí popálení.

Najdete pod tématy: nejlevnější vonné kužely, františky, vonné kužely se stojánkem, vonné kužele, vonný františek, stojany na vonné kužely.


Doporučené produkty4