Výběr aromalampy vhodné pro aromaterapii

Výběr aromalampy vhodné pro aromaterapii (nebo provonění interiéru)

Větší je lepší. Velká aroma lampa je obecně vhodnější, rozhodně se nebojte investovat pár korun navíc oproti malým aromalampám. 

Doporučujeme volit dostatečně vysokou aroma lampu s velkou (hlubokou) odpařovací miskou. 

Z materiálů je nejvhodnější glazovaná keramika se silnými stěnami. 

A důvody?

Voda nesmí vřít - svíčka musí být v dostatečné vzdálenosti ode dna odpařovací misky. Obecně se  uvádí, že nejméně 7 cm, nicméně podle praktických testů toto neodpovídá realitě (hodnota udává spíše celkovou velikost doporučované aromalampy). Naše testy ukázaly, že nelze jednoznačně určit minimální doporučenou výšku aromalampy, záleží totiž jak na jejím tvaru (prohloubení odpařovací misky, odvod tepla svíčky), použitém materiálu (sklo, keramika apod.), glazování, síle stěn i velikosti odpařovací plochy.

Například většina aromalamp u nás zařazených v kategorii "Malé aromalampy" je dostatečně vysokých na to, aby voda nevřela. Nicméně u těchto menších lamp je nutno dolévat vodu, a to až každou půlhodinu (aby nedošlo k odpaření a pálení oleje na dně odpařovací misky). 

Dostatečně velká miska naopak zajistí odpařování z větší plochy (intenzivnější) a ideální by bylo, aby jedno naplnění misky vodou vydrželo přibližně 4 hodiny odpařování (doba vyhoření klasické čajové svíčky), což splňuje jen několik výrobků. Větší je prostě lepší. 

Silnější stěny pak zajistí rovnoměrnější rozvod tepla, zejména u dna misky (podstatné zejména u těžkých olejů, které jsou hustší než voda a klesají ke dnu).

Do arolampy nikdy nenalévejte napřímo rostlinné oleje (éterické oleje se v tomto případě neředí!) ani produkty s alkoholem či jinými organickými rozpouštědly! Éterické oleje a nejrůznější vonné směsi/oleje do aromalamp se musí přidávat v malém množství do vody v odpařovací misce (přestože jsou oleje ve vodě nerozpustné). Vonné vosky naopak doporučujeme tavit v samostatné aromalampě tzv. na sucho, tedy bez použití vody! 

Najdete pod tématy

aroma lampy, keramické aromalampy, aromalampy na olej, vosky do aromalamp, aromalampa, oleje do aromalamp


Doporučené produkty4