PALO SANTO vykuřovací dřívka 25gr. (3-4 ks)

139 Kč s DPH 5 559,99 Kč/kg
Vyprodáno Sledovat dostupnost
AWM

Očišťující vykuřovací dřívka Palo Santo I.jakosti v balení 25gr. (3-5 ks). Pomáhá také při odstranění stresu, napětí a smutku. Více

Balení: 25 gr. v baleníKód produktu: 190249 Doprava a platba

Očišťující vykuřovací dřívka Palo Santo I.jakosti v balení 25gr. (3-5 dřívek v délce 8-15 cm). 

Palo santo, někdy také označované jako svaté (posvátné) dřevo, je dřevo získané ze stromů rodu Březule (konkrétně Bursera graveolens; někdy též pod shodným názvem najdeme ale i dřevo z Bulnesia sarmientoi - vera/verawood). Tyto tropické až subtropické stromy původně pochází pravděpodobně z Yuacatánu, postupně došlo k jejich rozšíření do Peru, Venezuely a některé okolní země a ostrovy. Botanicky patří do stejné čeledi jako myrhovník nebo kadidlovník. Stromy jsou považovány nejen za posvátné, ale patří mezi kriticky ohrožené a jejich těžba je například v Peru zakázána zákonem (resp. je silně regulována). Přírodní národy vždy zpracovávaly pouze dřevo z mrtvých (padlých) stromů či větví, a podle starých nauk "strom vyzraje do dokonalosti" až několik let po smrti. Stromy se tak obvykle nechávají 5-10 let vyzrát.     

Dřevo se obvykle používá pro výrobu vykuřovacích tyčinek/dřívek (případně třísek a hoblin), případně kadidel a jako esenciální olej.    

Tradičně se Palo santo, zejména v kultuře Inků, používalo jako prostředek proti jako negativní (špatné) energii, zejména pro očistu prostor domu a také pak jako nástroj pro přivolání štěstí. Dnes je využíváno shodně k očistě energetických polí, ať již konkrétní osoby nebo prostoru. 

Jeho vůně je poměrně výrazná a typická, ale je spíše jemná, dřevitá, mírně nasládlá s (nejblíže přirovnatelným) kokosovým nádechem.

Doporučujeme použít vykuřovací dřívka pravidelně k očistě Vašeho bytu nebo domu - jeho použití zvládne i začátečník (viz samostatný článek), neboť účinek se dostaví i v případě, že nebudete provádět vykuřovací rituály apod., ale necháte dřívka nebo piliny volně doutnat (na vhodné podložce nebo nádobě), případně je po dobu vykuřování několikráte přemístíte do jiné místnosti nebo i v rámci větších místností.

Na fyzické úrovni pomáhá při odstranění stresu, napětí, smutku a dalších emocionálních disbalancí. Na energetické úrovni je používáno k harmonizaci energií, odstranění negativních energií, případně entit ("zahánění zlých duchů"). Rituály také silně podporují spiritualitu, napomáhají ve spojení s jemněhmotnými světy, při meditaci apod. 

Éterické oleje z Palo santo jsou doporučovány pro posílení imunity, mírnění příznaků alergií, prohloubení a zlepšení spánku, proti křečím, chronickým bolestem, revmatismu či problémech se žaludkem. Esence odpuzují hmyz, zejména létající (komáry apod).

Hmotnost balení (netto/brutto): 25gr. / 35 gr.

Návod k použití (rituály viz články)

Dřívko zapalte nejlépe zápalkami a nechte rozhořet, plamen pomalu sfouknětě a nechte doutnat. Dřevo by nemělo hořet plamenem, pouze doutnat - pouze tak bude vydávat odpovídající množství kvalitního vonného dýmu. Umístěte do vhodné nehořlavé nádoby. Zajistěte přísun vzduchu/kyslíku, můžete ovívat například ptačím pírkem, vějířem nebo jinou vhodnou pomůckou (dlaň se nedoporučuje). Nenechávejte hořet bez dozoru,  zabraňte přístupu dětí a domácích zvířat. Doporučujeme provádět (při očistě prostor) bez přítomnosti dalších osob. Dřívko lze uhasit ve vodě a nechat úplně vyschnout, poté je možno je opětovně použít. Skladovat v chladu, suchu a temnu.

Bylina Palo Santo
Bylina (lat.) Bursera graveolens
Hmotnost 25gr.
Původ Ekvádor, Peru

Příslušenství2

Alternativní5