Palmové vonné vosky do aromalamp a elektrických ohřívačů

Palmové vonné vosky jsou vhodnější alternativou k syntetickým parafínovým voskům, neboť jsou vyráběné z přírodních palmových vosků (olejů). Palmové vosky se používají v aromalampách, elektrických ohřívačích vosku nebo je možno je nechat volně položené například v šatníku, květináčích apod. Vyzkoušet ale také můžete základní nejlevnější vonné vosky z parafínu

Návod k použití aromalamp s vonnými vosky 

Vosk nebo jeho část vložte do misky aromalampy (bez vody) a pod miskou zapalte čajovou svíčku. Vosk se během několika minut úplně rozpustí. Vosk vydrží poměrně dlouhou dobu, samotný se prakticky neodpařuje, pouze slábne intenzita vůně (obsažených esencí). Po vyhoření vosk opět ztuhne a je možno jej použít opakovaně. Potřebujete-li vosk plně odstranit, vložte misku nebo celou aromalampu do mrazáku, vosk se následně lehce vyloupne. Podle typu misky lze často vosk jednoduše "vyloupnout" i při běžném zchladnutí.

Aromalampa nesmí zůstat bez dozoru, jedná se o práci s otevřeným ohněm! Aromalampa musí stát na rovném, nehořlavém, stabilním povrchu. Zamezte jejímu možnému pádu nebo shození. Nepoužívejte svíčku a aromalampu v blízkosti hořlavých předmětů. Nepoužívejte v průvanu, mohlo by dojít k vnesení hořlavých předmětů nebo částí. Plamen svíčky vždy uhaste, nesfoukávejte. Hořící svíčku nepřenášejte, ani s ní nepohybujte. Dbejte na to, aby se do vosku svíčky nedostalo cizí těleso. Chraňte před dětmi a domácími zvířaty. Na arolampu v provozu nesahejte, hrozí popálení.

Údržba klasické aromalampy

Po použití aromalampy ji důkladně umyjte, nejlépe vlažnou vodou, přírodním mýdlem, případně čas od času octovou vodou. Pokud došlo k přepálení a připečení zbytků v odpařovací misce, důkladně je odstraňte, například lihem. 

Návod k použití elektrického ohřívače vonných vosků 

Zvolte přiměřené množství vonného vosku a vložte jej na tavnou misku elektrického ohřívače. Nepřidávejte žádné další ingredience, jako je voda nebo oleje. Připojte ohřívač k elektrické síti a zapněte jej. Vonné vosky se v nahřívací misce rozpustí a začnou do vzduchu uvolňovat vůni. Pokud se vůně již neuvolňuje, vypněte ohřívač, nechte vychladnout, jemně odstraňte zbytky vosku a v případě potřebu misku umyjte. 

Najdete pod tématy: palmový vosk, vonné vosky do aromalampy, palmové vosky do aromalampy, vonné vosky.


Doporučené produkty1