Parafínové vonné vosky do aromalamp a ohřívačů

Parafínové vonné vosky jsou nejlevnější variantou oblíbených vonných vosků používaných v aromalampách, elektrických ohřívačích vosku či jen volně ložené, k provonění a osvěžení interiéru. Jsou výbornou alternativou k vonným svíčkám, ale také k vonným olejům

Návod k použití aromalamp s vonnými vosky 

Vosk nebo jeho část vložte do misky aromalampy (bez vody) a pod miskou zapalte čajovou svíčku. Vosk se během několika minut úplně rozpustí. Vosk vydrží poměrně dlouhou dobu, samotný se prakticky neodpařuje, pouze slábne intenzita vůně (obsažených esencí). Po vyhoření vosk opět ztuhne a je možno jej použít opakovaně. Potřebujete-li vosk plně odstranit, vložte misku nebo celou aromalampu do mrazáku, vosk se následně lehce vyloupne. Podle typu misky lze často vosk jednoduše "vyloupnout" i při běžném zchladnutí.

Aromalampa nesmí zůstat bez dozoru, jedná se o práci s otevřeným ohněm! Aromalampa musí stát na rovném, nehořlavém, stabilním povrchu. Zamezte jejímu možnému pádu nebo shození. Nepoužívejte svíčku a aromalampu v blízkosti hořlavých předmětů. Nepoužívejte v průvanu, mohlo by dojít k vnesení hořlavých předmětů nebo částí. Plamen svíčky vždy uhaste, nesfoukávejte. Hořící svíčku nepřenášejte, ani s ní nepohybujte. Dbejte na to, aby se do vosku svíčky nedostalo cizí těleso. Chraňte před dětmi a domácími zvířaty. Na arolampu v provozu nesahejte, hrozí popálení.

Údržba klasické aromalampy

Po použití aromalampy ji důkladně umyjte, nejlépe vlažnou vodou, přírodním mýdlem, případně čas od času octovou vodou. Pokud došlo k přepálení a připečení zbytků v odpařovací misce, důkladně je odstraňte, například lihem. 

Návod k použití elektrického ohřívače vonných vosků 

Zvolte přiměřené množství vonného vosku a vložte jej na tavnou misku elektrického ohřívače. Nepřidávejte žádné další ingredience, jako je voda nebo oleje. Připojte ohřívač k elektrické síti a zapněte jej. Vonné vosky se v nahřívací misce rozpustí a začnou do vzduchu uvolňovat vůni. Pokud se vůně již neuvolňuje, vypněte ohřívač, nechte vychladnout, jemně odstraňte zbytky vosku a v případě potřeby misku umyjte. 

Najdete pod tématy:
parafín, parafínové vonné vosky, vonné vosky do aromalampy, parafínové vosky, vonné vosky, aroma vosky.