Lapač snů Bali velký HNĚDÝ 170/550mm - Barva: Kávová

VARIANTY HANDMADE
Varianta neexistuje
Béžová
Béžová
Čokoládová
Čokoládová
Kávová
Kávová
169 Kč s DPH
Vyprodáno Sledovat dostupnost
AWM

Velký kruhový lapač snů z Bali pro klidný spánek, průměr kruhu 17cm, celková délka 55 cm ve třech barevných provedeních (hnědé barvy). Více

Kód produktu: 783085-KAVA Doprava a platba

Varianty3

Barva Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Lapač snů Bali velký HNĚDÝ 170/550mm - Barva: Kávová Béžová Vyprodáno
Sledovat dostupnost
Více 169 Kč
Lapač snů Bali velký HNĚDÝ 170/550mm - Barva: Kávová Čokoládová Vyprodáno
Sledovat dostupnost
Více 169 Kč
Lapač snů Bali velký HNĚDÝ 170/550mm - Barva: Kávová Kávová Vyprodáno
Sledovat dostupnost
Více 169 Kč

Velký kruhový lapač snů z Bali pro klidný spánek, průměr kruhu 17cm, celková délka 55 cm ve třech barevných provedeních (hnědé barvy).

Materiál: přírodní prvky, syntetický semiš, peříčka a dřevěné korálky.

Pokud máte neklidný spánek nebo Vás trápí noční můry, můžete kromě relaxačních technik před spaním vyzkoušet také indiánské lapače snů, mandaly snů.

Lapač snů je hlavně amuletem proti zlým silám, negativním energiím, astrálním negativním bytostem a kvazibytostem (chcete-li), které na nás mohou útočit zejména ve spánku. Lapač má dle indiánských legend magickou moc a odděluje dobré od zlého, ať jde o myšlenky, sny nebo jiné formy energie. 

Obecně mají lapače snů zavěšené nad postelí přitáhnout do svých sítí veškeré sny a myšlenky, ty vytřídit, zachytit špatné (zlé) v pavučině uvnitř kruhu, nechat je tam uvězněné až do ranního rozbřesku, kdy mají být zničeny Světlem. Naopak dobré sny a energie sklouzávají po peříčkách zpět k duši spící bytosti, aby mu byly nápomocny.

Původ lapačů snů není přesně znám, legend o jejich vzniku existuje mnoho, podle jednotlivých kmenů. Jedna například říká, že se starému šamanovi zjevil duch Iktomi, učitele v pavoučí podobě, a utkal mu na ochranu síť s pírky a korálky, jiná hovoří o nešťastné matce, která nemohla utišit své dítě a tak si šla pro radu za starší z kmene, která ji poradila, aby utkala síť a použila jako ochranný amulet nad postýlku. Další legenda vypráví o šamanovi, kterého trápily noční můry tak dlouho, až usnul pod kolem, které v noci vyplnil pavouk pavučinou a medicinman se poprvé po dlouhé době konečně vyspal.

Lapač snů se obvykle skládá ze čtyř částí, z nichž má každá svůj specifický význam.

Kruhová obruč lapače představuje jak koloběh života, tak i svět (Vesmír) a určitou hranici, za kterou se vše odehrává a zároveň se odděluje od vnějšího světa. Je první bariérou a zachytí část negativní energie, která přichází a mohla by působit na spící bytost. Obdobně funguje vnitřní pavučina, symetrická síť z provázků, představující harmonii a hrubé síto, které odděluje dobré od zlého. Podle Indiánů je negativní energie zachycena v síti a díky její složitosti nedokáže najít cestu k bytosti ("vlastnímu Já"), kterou má ochraňovat a která je reprezentována v lapači kamínkem či korálkem uprostřed této pavučiny. Peříčka jsou pak pomyslné antény, které přitahují energie, částečně čistí a dobré vrací zpět chráněné bytosti. 

Někdy je uprostřed lapače místo symbolu člověka (či Země) prázdný otvor, tím pak má negativní energie a zlé sny propadnout zpět odkud byla vyslány.

Lapače se používají zejména do ložnic a dětských pokojů jako ochranné prostředky, lze je samozřejmě využít i jako vkusnou dekoraci. 

Lapač snů je nejlépe umístit nad postel, nicméně z hlediska Feng Shui je možno jej umístit téměř kamkoliv, často se například zavěšuje do oken, aby filtroval přicházející energie z venkovního prostoru. Je také možné jej prostorově směrovat, pokud potřebujeme po bytě (či jiném interiéru) vhodně usměrnit toky energií. Menší lapače snů je možno používat i jako osobní talismany, případně je použít v autě (s výhradou k předpisům). 

Barva BéžováČokoládováKávová
Materiál Dřevo, Plast, Přírodní prvky
Velikost bal. 1ks
Původ Indonésie

Alternativní7