Stojan Tekoucí dým - fontána na vonné kužely

Oblíbené stojany na tekoucí dým či fontány na vonné kužely (františky), které se obvykle umísťují na vršek stojanu, odkud následně díky konstrukci fontány a samotného kužele padá vytvářený dým dolů a vytváří tak "mlžný efekt" tekoucího dýmu. 

Vždy je nutno použít stojan i kužely na tekoucí dým, s klasickými vonnými kužely požadovaného efektu nedosáhnete.

Ne každá fontána na tekoucí dým je stejná, a právě v této různorodosti je kouzlo. Máte rádi přírodu? Co takhle fontána ve stylu jezírka s malými oblázky? Nebo jste fanoušci fantasy či magie? Pak si vyberte draka v jezeře nebo dračí jezírko, kdy tekoucí dým tvoří ohnivý dech draka. A jestli máte raději moderní design, určitě Vás určitě zaujmou naše fontány ve tvaru hrušky nebo jablka. Většina stojanů tekoucí dým je vyrobena z keramiky, což dodává celému efektu autentičnost a trvanlivost.

Jedna věc je design, ale co funkčnost? Stojan na tekoucí dým je navržen tak, aby maximálně využil vlastností speciálního vonného kužele. Dým, který je těžší než vzduch, se uvolňuje skrze otvory ve fontáně, padá dolů a vytváří tak efekt tekoucího dýmu. Tento efekt je tak realistický a poutavý, že je až neuvěřitelný. V některých fontánách prochází vnitřekem figur, jinde obtéká stojan po vnější straně a vytváří mlžný opar. Návody a recenze hledejte u jednotlivých produktů nebo na konci tohto článku. 

Stojan na tekoucí dým není jen o vizuálním efektu, je také o vytvoření pohodové atmosféry a voňavého osvěžení Vašeho domova. A to nejen to, je to také úžasná a efektní dekorace, která zaujme každého návštěvníka.

Návod k použití

Vonný kužel zapalte v nakloněné poloze nejlépe nad svíčkou, případně zápalkami/zapalovačem. Držte v ohni špičku asi 10-20 vteřin a pomalu kuželem otáčejte. Následně mírně rozfoukejte a vložte do otvoru ve stojánku. Vonný kužel nesmí hořet, pouze doutnat! Vonný kužel může poškodit lakované povrchy, vždy používejte podložku. Chcete-li dosáhnout nejlepšího efektu, používejte kužele pouze v interiéru a zabraňte průvanu. Fontána nesmí zůstat bez dozoru, jedná se o práci s otevřeným ohněm! Stojan musí stát na rovném, nehořlavém, stabilním povrchu. Zamezte možnému pádu nebo shození. Nepoužívejte v blízkosti hořlavých předmětů. Nepoužívejte v průvanu, mohlo by dojít k vnesení hořlavých předmětů nebo částí. Chraňte před dětmi a domácími zvířaty. Na hořící kužel a stojan v provozu nesahejte, hrozí popálení.

Videoukázky

Najdete pod tématy
stojan na vonné kužely, tekoucí dým, stojan na tekoucí dým, kouřová fontána, dýmová fontána

Doporučené produkty6