ŠALVĚJ BÍLÁ a CEDR vykuřovací svazek 100mm

Malý vykuřovací svazek šalvěje bílé a cedru vhodný pro očistu prostor a posílení o délce cca 10 cm, 25 gramů. Více
Balení: 25 gr. v balení Kód produktu: 190990 Doprava a platba
Malý vykuřovací svazek Šalvěje bílé (Salvia apiana) a cedru (Cedrus deodara) vhodný pro očistu prostor a posílení o délce cca 10 cm, 25 gramů.
Šalvěj bílá (Salvia apiana) je vytrvalý stálezelený polokeř z jihozápadu USA a Mexika, který je hojně používán indiánskými kmeny jednak (ve formě plodů) jako přísada do jídel, jednak jako součást spirituálních tradic a šamanských technik, zejména rituální očisty míst a osob. Šalvěj bílá je považována za jednu z posvátných rostlin a je jednou z nejúčinnějších a nejoblíběnějších bylin používaných při vykuřování. Oblíbená je zejména u šamanů, lze ji použít jak pro očistu prostor, ale i člověka či jiné bytosti.
Obecně se používá pro očistu (odstranění negativní energie, prostoru, i těla - nejen fyzického - či rituálních a magických předmětů, anebo zahánění zlých duchů/sil), na ochranu, jako bylina moudrosti (Sage je také v angličtině mudrc), a pro své zklidňující účinky. Šalvěj obecně dezinfikuje, regeneruje, přináší harmonii, klid, na psychické úrovni povznáší ducha, mysl, zklidňuje, odstraňuje negativní pocity. Vhodná i pro duchovní práci, prohloubení meditace, vhledu. Vykuřování šalvějí také pomáhá při dýchacích potížích a infekcích jako jsou angíny, chřipky apod.
Cedr byl odpradávna považován za posvátný strom s ohromnou silou a proto jsou cedrovému dřevu přičítány zejména posilující, očistné, ochranné a harmonizační vlastnosti. Posiluje sebevědomí, odvahu, vytrvalost, napomáhá na energetické úrovni realizaci záměrů, úspěchu a bohatství.
Přibližná délka svazku: 10 cm.
Přibližná váha svazku: 25 gr.
Návod k použití (rituály viz články)
Svazek zapalte, nejlépe nad svíčkou nebo zápalkami, nechte rozhořet, plamen pomalu a opatrně sfoukněte. Nechte doutnat (dýmit) v kadidelnici, případně jiné vhodné nehořlavé nádobce (misce s pískem, talířku apod.). Svazek nesmí hořet plamenem. Dým můžete také jemně rozptylovat po místnosti pomocí pírek, vějíře apod. Po ukončení vykuřování můžete po uhasení ostřihnout ohořelý konec a uchovat pro další použití. Ideální je, pokud můžete se svazkem volně pohybovat a provést očistu v různých místnostech, intuitivně pak v rozích, okolo oken, dveří, pod nábytkem apod. Vyšší účinek bude šalvěj mít, pokud nebudete při vykuřování nikým rušeni, a před a do bodu vykuřování udržíte záměr očisty. Nevdechujte dým přímo, také by dým neměl být extrémně silný, ale příjemný!
Bylina | Cedr himálajský, Šalvěj bílá |
---|---|
Bylina (lat.) | Cedrus deodara, Salvia apiana |
Hmotnost | 25gr. |
Původ | Mexiko, Nizozemsko |

Cedr - éterický olej i cedrové dřevo k vykuřování (Cedrus)
Cedry jsou horské dlouhověké jehličnany mohutného vzrůstu, významnější jsou tři druhy - Cedr libanonský (Cedrus libani, Libanon, Sýrie, Turecko), Cedr himálajský (Cedrus deodara; Pákistán, Indie, Nepál, Čína) a Cedr atlantský (Cedrus atlantica; Maroko, Alžírsko). V aromaterapii se používá jak esenciální olej z cedrové dřeva (zejména atlantský), tak i samotné dřevo stromu pro vykuřování (himalájský). Více v naší minisérii.

Šalvěj lékařská a další druhy (Salvia)
Šalvěj (Salvia) je rod velmi aromatických obvykle vytrvalých bylin, polokeřů a keřů čítající stovky druhů. Šalvěj různých druhů lze nalézt prakticky po celém světě, jak v tropických, subtropických, tak mírných oblastech. Najdete zde základní informace o těchto druzích: Šalvěj lékařská (Salvia officinalis), Šalvěj bílá (Salvia apiana), Šalvěj černá (také purpurová; Salvia mellifera), Šalvěj muškátová (Salvia sclarea), Šalvěj hispánská (Salvia hispanica). Více v naší minisérii.